Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kodowanie - dużo fajnych opisów z zdjęciami i filmikami

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam Yeti chcę włączyć doświetlanie i tak się zastanawiam czybędą jakieś porblem. Moduł komfortu pewnie będzei taki jak w O2FL?

    Było YETI Jest LEON

    Komentarz


    • Zamieszczone przez sdss
      Mam Yeti chcę włączyć doświetlanie i tak się zastanawiam czybędą jakieś porblem. Moduł komfortu pewnie będzei taki jak w O2FL?
      Właśnie, że mam się umówić z gościem, żeby włączyć mu to w YETI, ale się facet ociąga :-) ale z doświadczenia kolegi mogę stwierdzić, że faktycznie są tam te same moduły to w O2FL. I tutaj akurat nie chodzi o moduł komfortu, a o moduł elektryki :-)
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sdss
        Mam Yeti chcę włączyć doświetlanie i tak się zastanawiam czybędą jakieś porblem. Moduł komfortu pewnie będzei taki jak w O2FL?
        Ja u siebie włączyłem bez żadnego problemu.
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • Zamieszczone przez _tm_
          Zamieszczone przez sdss
          Mam Yeti chcę włączyć doświetlanie i tak się zastanawiam czybędą jakieś porblem. Moduł komfortu pewnie będzei taki jak w O2FL?
          Ja u siebie włączyłem bez żadnego problemu.
          Coś jeszcze włączyłeś? Bardzo by się przydało coming home, niestety czytam że nie da rady.

          Było YETI Jest LEON

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sdss
            Zamieszczone przez _tm_
            Zamieszczone przez sdss
            Mam Yeti chcę włączyć doświetlanie i tak się zastanawiam czybędą jakieś porblem. Moduł komfortu pewnie będzei taki jak w O2FL?
            Ja u siebie włączyłem bez żadnego problemu.
            Coś jeszcze włączyłeś? Bardzo by się przydało coming home, niestety czytam że nie da rady.
            Tylko doświetlanie. Innymi opcjami się nie bawiłem.
            S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
            Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
            -------------------------------------------------------------------------
            O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
            O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
            O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

            Komentarz


            • Zamieszczone przez gieu
              Kropeck, to może wiesz jak w O2FL Elegance (MY2010) uruchomić opcję wyłączania świateł do jazdy dziennej (włącznik świateł w trybie auto) po zaciągnięciu hamulca ręcznego? Mam VCDS 908 i niestety dla mojej wersji sterownika nie ma nigdzie opcji: ".... with handbrake" :-(
              Bajt 11, bit 0 :-)




              Zamieszczone przez Maciek_H
              Udało się w ASO Skoda wyłączyć tylne światła i tablicę rejestracyjną :lol: . Przednia "pozycja" pozostała.
              Mission DONE :-) Udało mi się wyłączyć przednie postojówki :-) ma to swoje drobne skutki uboczne, ale da się z nimi żyć (wszystko zgodnie z prawem) :-)
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz


              • A jak się pozbyć tych tylnych świateł?
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Enriquez
                  A jak się pozbyć tych tylnych świateł?
                  W ASO maja w ich VAS'ie taką opcję jak wyłączenie tylnych świateł postojowych - nie udało mi się znaleźć różnicy po przejechaniu autem do ASO i wyłączeniu właśnie przez nich tych świateł - tzn. w kodowaniu brak jakichkolwiek różnic (?!).
                  Natomiast trzeba poeksperymentować w bajcie 18. - niestety totalnie na ślepo, więc nie ma uniwersalnego rozwiązania.

                  Uważam, że to jakaś ingerencja w oprogramowanie EEPROM'u. Albo trzeba wrzucić na ruszt inne sterowniki, chociaż ja zrobiłem AUTO SCAN całości, i po wyłączeniu tylnych lamp znowu AUTO SCAN całości i zero różnic. Adaptacje też nie dały żadnego rozwiązania. Nie wiem gdzie się wyłączają te lampy.
                  Pozdrawiam,
                  Michał

                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                  Komentarz


                  • witam mam pyt odnosnie swiatel dziennych..czy nie wiecie jak mozna ustawic te swiatla zeby wlanczaly sie same po przekreceniu kluczyka...a po wygaszeniu auta zeby same sie wylaczyly ??posiadam vag-a VAG K+CAN COMMANDER FULL 1.4 w wer niemieckiej a jestem swierzym nabywca tego przydatnego urzadzonka wiec jeszcze niewiem tak dok co jest pięc:/...z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi..
                    MARCINIII(Ambiente)

                    Komentarz


                    • do tego nie potrzeba kabelka. W instrukcji jest opisana procedura. Trzeba przekręcić kluczyk i wajchę od kierunkowskazów pociągnąć do siebie i w górę. Przytrzymać 5 sekund, puścić i wyłączyć zapłon. Wyłączanie - wajcha w dół.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Poza tym temat kodowania takich rzeczy już był kilkukrotnie opisywany. A jeśli nie wiesz jak się korzysta z VCDS'a (bądź VAG'a), to masz ogólnodostępną instrukcję w necie.
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • moglbys podac linka??bede bardzo wdzieczny...(Vag-a)..
                          MARCINIII(Ambiente)

                          Komentarz


                          • krystal123,
                            nic prostszego:Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS®
                            Jacek

                            Komentarz


                            • krystal123, google Ci odcięli??
                              Pozdrawiam,
                              Michał

                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                              Komentarz


                              • hehe nie no chyba nieodcili hehe..dzieki za stronke z Vcds-em poczytamy

                                [ Dodano: Pią 13 Sie, 10 16:34 ]
                                "do tego nie potrzeba kabelka. W instrukcji jest opisana procedura. Trzeba przekręcić kluczyk i wajchę od kierunkowskazów pociągnąć do siebie i w górę. Przytrzymać 5 sekund, puścić i wyłączyć zapłon. Wyłączanie - wajcha w dół."- robilem tak jak kolega mi tu opisal ta fumkcje samoczynnie zapalanych swiatel i gaszenie ich..ale jak wlanczam zaplon i przyciagam wajche od kierunkowskazow to zapalaja mi sie siwtla dlugie i jak w gore przekrece to prawy kierunkowskaz i po wylanczeniu zaplonu i po ponowownym jego czuwlanczeniu nic sie niedzieje:/...zaznacze tylko ze niemam tej funkcji w pokretle od swiatel...czy mozna to jakos zakodowac ??czy moze ja cos zle robie??
                                MARCINIII(Ambiente)

                                Komentarz


                                • krystal123, to dziala tylko w O2 FL
                                  Marek



                                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Enriquez
                                    Trzeba przekręcić kluczyk i wajchę od kierunkowskazów pociągnąć do siebie i w górę. Przytrzymać 5 sekund, puścić i wyłączyć zapłon. Wyłączanie - wajcha w dół.
                                    Zamieszczone przez marbab
                                    to dziala tylko w O2 FL
                                    Faktycznie, podczas odbioru auta handlowiec spytał czy chcę mieć takie ustawienie świateł, po czym wsiadł i bawił się kluczykiem i lewą wajchą kierunków i teraz mam to ustawione. Sam nie zmieniałem.
                                    Morgoth

                                    Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                    G.B.Show

                                    Komentarz


                                    • kurcze wiec lipa:/a moze znacie jakies inne rozwiazanie jak to wlaczyc te swiatla??
                                      MARCINIII(Ambiente)

                                      Komentarz


                                      • krystal123, VAGiem sie da, ale musisz zalatwic sobie kabelek
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz


                                        • mam vaga ale jak bys mnie mogl pokierowac jak to zrobic krok po kroku byl byl wdzieczny..mam VAG K+CAN COMMANDER FULL 1.4 i niewiem jak to zrobic :/
                                          MARCINIII(Ambiente)

                                          Komentarz


                                          • krystal123, wlacz sobie tryb amerykanski, beda Ci sie palily tylko mijania. Szczegolowo Cie nie pokieruje bo nie pamietam dokladnie. Jest gdzies o tym watek, poszukaj.
                                            Marek



                                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                            Komentarz


                                            • dzieki..wiem juz o co caman
                                              MARCINIII(Ambiente)

                                              Komentarz


                                              • Dziś odbyło się nadzwyczajne spotkanie trzeciego stopnia (bo było nas trzech: ja, Enriquez oraz Andrev3). Skończyliśmy 20 minut temu :-)
                                                Na jaworznickiej stacji STATOIL (dziękujemy za użyczenie światła z latarnii oraz pracowniczej latarki ) odbyło się wymienianie sterownika elektryki w celu uruchomienia doświetlania zakrętów. Spotkanie owo zaowocowało nową wiedzą w zakresie kodowania sterownika, które niejako "zamknęło krąg" granic naszych umiejętności Generalnie: chciałem zaszpanować i przekodowałem sterownik (o czym wcześniej pisałem, że bajt 18 to faza eksperymentów i nie wiadomo jak się to może skończyć). Skończyło się na tym, że lekko zdenerwowany leciałem na STATOIL po nowe żarówki, a w portfelu 200zł już się ze mną żegnało, ocierając pierwsze łzy. I mimo że z teorii wiedziałem jak co działa i wiedziałem jak szukać rozwiązania, to i tak mrówki po plecach przeszły, bo to chyba pierwsza taka próba nie gwarantująca naprawienia oświetlenia (a lampy świeciły JAK CHCIAŁY :-) ). Sytuacje uratował opanowaniem Enriquez, który na spokojnie zaczął szukać jednego prawidłowego (z 256 możliwości) kodowania - i się udało. I nawet więcej mamy niż chcieliśmy (do którego eksperymentu w sumie popchnął Andrev3) - eksperymentu, bo generalnie już wszystko było cacy

                                                Generalnie uśmialiśmy się setnie.

                                                Ponadto przy okazji polecam zakupy u Pana, który ma następujące konto na allegro:
                                                Link - byliśmy dziś u tego gościa - ma nówki silniki, jeszcze zafoliowane, skrzynie biegów, elektroniki jak klocków lego. Generalnie wszystko NOWIUTEŃKIE.
                                                Pozdrawiam,
                                                Michał

                                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez kropeck
                                                  Ponadto przy okazji polecam zakupy u Pana, który ma następujące konto na allegro:
                                                  Link - byliśmy dziś u tego gościa - ma nówki silniki, jeszcze zafoliowane, skrzynie biegów, elektroniki jak klocków lego. Generalnie wszystko NOWIUTEŃKIE.
                                                  Tylko nie zawracajcie mu gitary od dziś, bo właśnie wyjechał na urlop. Ale szczęki nam z Kropeckiem opadły w ten sam sposób ja to zobaczyliśmy.

                                                  Dzięki chłopaki za spota i robotę. Zdjęcia wrzucę na jakigoś imageshacka.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Enriquez, ja również dziękuje z Gifty i za możliwość zobaczenia jak to się robi
                                                    RENT COMPLEX

                                                    DACAR.team

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X